Najświętszego Serca Pana Jezusa i św. Jana Bosko

Rzymskokatolicka Parafia

  

Kurs Alfa Młodych

 

2019 09 10 kurs Alfa

 

 

 

 

 

Zapraszamy na Kurs Alfa w restauracji Wena! 🙂

Już ponad 50 mln ludzi doświadczyło Alfy i tego co ten czas zmienia w życiu. Kurs składa się 10 spotkań, na których będziemy wspólnie szukać odpowiedzi na najważniejsze pytania. Podczas nich czekają na nas

wspólne posiłki, rozmowy i nowe znajomości.
Jeżeli nosisz w sobie pytania bez odpowiedzi, szukasz sensu życia, chcesz pogłębić więź z Bogiem, a twój wiek to 18-35 lat – zapraszamy Cię serdecznie.
Nie wiesz czy wierzysz? Nie wiesz dlaczego wierzysz? Nie wiesz czy warto wierzyć? Przyjdź i spróbuj znaleźć odpowiedź. Wielu już znalazło.

 

Co to jest Alpha?
Alpha jest serią spotkań wyjaśniających podstawy wiary chrześcijańskiej. Każde spotkanie podejmuje inny temat dotyczący wiary i daje możliwość dyskusji. Alpha prowadzona jest na całym świecie i każdy jest na niej mile widziany. Prowadzona jest w kawiarniach, kościołach, uczelniach, domach, barach – wszędzie, gdzie jest to tylko możliwe. Każda Alpha jest trochę inna, choć są trzy elementy, które pojawiają się zawsze: posiłek, wykład, dyskusja.

 

Posiłek
Niezależnie czy spotykamy się z grupą przyjaciół przy kuchennym stole czy na kawie i szybkim ciastku
w kawiarni, jedzenie na swój sposób zbliża ludzi.
Nie inaczej jest na Alpha. Wszystkie spotkania rozpoczynają się od posiłku, ponieważ jest to świetny sposób na zawiązanie relacji i poznanie innych osób.

 

Potem wykład
Wykłady mają na celu angażować i inspirować do dyskusji w małych grupach. Zazwyczaj trwają ok. 30 minut. Odkrywają ważne zagadnienia dotyczące wiary i ukazują podstawy chrześcijaństwa, zwracając uwagę na pytania: Kim jest Jezus? Na czym opiera się nasza wiara? Dlaczego i jak się modlić? W jaki sposób Bóg nas prowadzi?

 

Następnie dyskusja
Prawdopodobnie najważniejszą częścią Alpha jest: szansa na podzielenie się swoimi przemyśleniami i poglądami dotyczącymi tematu spotkania podczas dyskusji w małej grupie. Jest to okazja, żeby usłyszeć co myślą inni w przyjaznym i otwartym otoczeniu. Nie trzeba nic mówić, ale można o wszystko pytać.

 

Zaczynamy w środę 9 października o godzinie 19.00 w Restauracji Wena na ul. Kemp 5 w Katowicach. Udział w kursie jest bezpłatny. Prosimy o rejestrację w linku poniżej:

 

 

ZAPISY poprzez stronę internetową:   www
     

 

 

 

Copyright © Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa i św. Jana Bosko